Mistični bus je turistički interpretativni obilazak Baranje namijenjen turistima, posjetiteljima i svima onima koji žele upoznati skrivenu Baranju, zabavne i misteriozne priče likova iz baranjske povijesti.

Program „Mistični bus“ vode profesionalni glumci  i interpretatori baštine, a obuhvaća obilazak Baranje, ambijentalne predstave , degustacije, ručak i večeru. U sklopu ture ćete, ne znajući kada i kako, stupiti u interakciju s likovima iz baranjske povijesti te tako i sami postati dio ambijentalno-turističke predstave. Imat ćete priliku družiti se s fotografkinjom i strastvenom lovkinjom Isabellom von Habsburg i nadvojvodom Friedrichom, austrougarskom dizajnericom i profesoricom na Bauhaus školi Otti Berger i njezinim bratom, ali i s opasnom vladaricom Zmajevca i Batine Crvenom Martom, a upravo od njih ćete čuti zabavne i misteriozne priče Baranje.

PROGRAM :

MISTIČNI BUS – 1. DAN – 18.06.2022. – Subota
POLAZAK: kod Hotela Patria u 16:00

16:00 – 17:00 Suza: Čarolija podruma Kolar🍷
-posjet i degustacija vina i baranjskih delicija u obiteljskoj vinariji Kolar

17:00 – 17:45 Suza: Tajna dunavske gline
-posjet keramičarskoj radionici uz prikaz rada na keramičarskom kolu 🎨

17:50 – 18:35 Zmajevac: PREDSTAVA “Čarobne zrake Baranje” 🌈
Baranjske čarobne zrake ne čine samo baranjsko grožđe 🍇 slasnim i vina najukusnijima, već oplemenjuju i ljude. Tako su baranjske zrake dotakle i svojim čarom oplemenile i dušu Otti Berger, tekstilne dizajnerice i zvijezde Bauhausa, te njenog brata Otta, nadarenog krojača 🧵✂ i obožavatelja kazališta … saznajte više o tome kako je živjela Otti i kakav je bio kulturni život Zmajevca sredinom prošlog stoljeća..

18:50 – 19:15 Batina: Crvena Marta
-uprizorenje legende o opakoj vladarici Batine i zmajevačkih vinograda 💃

19:15 – 19:45 Vinski put
-vožnja vinskim putovima uz zaustavljanje na vidikovcu u srcu Beljskih vinograda 🌿🍀🍃
-povratak u hotel Patria

20:30 – 24:00
Hotel Patria – večera i u 21:30 petominutna šetnja do lokacije koncerta benda Gustafi 🎶

➡MISTIČNI BUS – 2.DAN – 19.06.2022. – Nedjelja
POLAZAK: kod Hotela Patria u 10:00

10:15 – 10:45 Darda: Piknik kod Esterhazyja 🍰
-obilazak napuštenog dvorca Esterhazy i piknik u perivoju dvorca uz degustaciju Esterhazy torte

11:00 – 12:00 Kopački rit 🐸: Šetnja sa Sulejmanom
-šetnja po Kopačkom ritu uz uprizorenje priče o čuvenom turskom mostu i Sulejmanu Veličanstvenom 👳‍♂️

12:10 – 12:40 Tikveš: PREDSTAVA: “Na ladanju” 🏰
Saznajte što je nekad bila zabava 🎵🎻🎹, kako su svoje ladanjske dane provodili nadvojvotkinja Isabella von Habsburg i njen suprug te tko ih je posjećivao u ladanjskom dvorcu…

12:40 – 13:40 Tikveš: Prezentacijsko edukacijski centar Tikveš 📚
-obilazak centra

14:00 – 15:00 Bilje: Ručak u Čingi lingi čardi 🐟
-ručak uz priču o Čingi lingi bandi (fiš paprikaš po receptu starog ribara Riste)

15:45 Beli Manastir – povratak u hotel Patria i podjela poklona 🎁

💚 Pozivamo vas da se upustite u mističnu, offline avanturu i uživate u bogatoj kulturnoj i eno/gastro ponudi, gostoprimstvu i toplini baranjskih ljudi. 💚

▶CIJENE:
► Mistični bus 18.06.2022.g. (subota) : 75 eura (568,00 kuna) ***garantiran polazak!
► Mistični bus 19.06.2022.g. (nedjelja) : 75 eura (568,00 kuna)
► POPUST ZA POSJETITELJE KOJI UPLATE OBA DANA PROGRAMA: 133 eura (1.000 kuna)

Cijena sadržaja uključuje 🔝:
✅prijevoz autobusom oba dana
✅pratnja stručnog vodiča i interpretatora baštine
✅degustacija vina i delikatesa (Podrumi Kolar)
✅ulaznica za program Tajna Dunavske gline
✅večera u Hotelu Patria
✅degustacija u sklopu piknika kod Esterhazyja
✅ulaznica za šetnicu Kopačkog rita
✅ulaznica u Edukativni centar Tikveš
✅ručak s uključenim jednim pićem
✅koncert benda Gustafi
✅2 x predstava
✅5 x interpretativno vođenje iz različitih likova baranjske povijesti
✅pokloni iznenađenja za goste koji sudjeluju u oba dana programa Mističnog busa

► DODATNO : za goste koji dođu u Beli Manastir u petak, 17.06.2022. godine:
✅Sadržaj u sklopu programa BRUT 2022 https://www.baranjaruraltrail.com/brut2022/ 🚴‍♂️
✅Ulaznica za koncert Psihomodo popa 🎙

Smještaj nije uključen u cijenu, ali u sklopu programa „Mistični bus“ možete rezervirati/uplatiti smještaj po promotivnim cijenama u Hotelu Patria:
Hotel Patria (4*) ⭐⭐⭐⭐http://www.hotelpatria.hr/hr/
U sklopu ture cijena noćenja s doručkom u jednokrevetnoj sobi iznosi 360,00 kn (redovita cijena 430,00 kn), a cijena noćenja s doručkom u dvokrevetnoj sobi (za dvije osobe) iznosi 540,00 kn (redovita cijena 650,00 kn). Boravišna pristojba iznosi 9,00 kn po osobi.

Program se održava u suradnji s turističkom agencijom Pointers Adriatic.

Ulaznicu za izlet “MISTIČNI BUS” možete kupiti putem sljedećih kontakata:

💻e-mail:
misticnabaranja@ruralniturizam-djola.hr
📞telefon:
+385/99 834 6999